2015-2016 навчальний рік


Україно! Мій коханий краю,

Мати наша рідна і свята!

Небо чисте над тобою маю,

Медом диха нива золота.

1 вересня – ніжна, лагідна, турботлива пісня батьківських сердець. Діти переступають поріг дитинства, зазирають у юність, торкаються зрілості.          


Хай буде всім нам день оцей, як свято,

Хай буде щастя в серці у батьків.

Хай дзвонить дзвоник радісний, завзятий,

Хай буде радість вищою від слів.

01.09.2015 р.

10.09.2015

Засідання районної творчої групи вчителів історії та географії

Засідання творчої групи вчителів географії та історії

Наша зустріч почалася біля села Падалки, де в кінці вересня 1941 року перебував штаб I окремої танкової бригади. Звідси 28.09.1941 року танкісти вирушили до Штепівки, наблизившись до с. Руда вони виявили велику колону німців, яка рухалась з Катеринівки через Штепівку на Суми. Зав’язався нерівний бій, в якому 12 радянських танків знищили велику кількість німецької техніки та живої сили.

В музеї Штепівського НВК ми продовжили знайомитись з подіями осені 1941 року, які розгорнулись на полях навколо Штепівки. 01-02 жовтня радянські війська у складі 2 кавалерійського корпусу генерала Білова 1 Московської мотострілецької дивізії полковника Лізюкова, 1 окремої танкової танкової бригади полковника Хасіна, оточивши з трьох сторін Штепівку розгромили німецький гарнізон.  В результаті триденних  боїв наші війська майже повністю знищили 25 мотодивізію та завдали важких втрат 9-й танковій дивізії Гудеріана. Наступ німців на Суми був зірваний. Наші війська звільнили понад 40 сіл.

На фоні важкої обстановки на фронті перемога під Штепівкою довела, що відновлений Південно-Західний фронт може бити фашистів. Найбільший внесок  у розгром німців під Штепівкою внесли воїни 1-ї окремої танкової бригади полковника Хасіна, а танкісти Тимофій Шашло та Михайло Криворотов за героїзм, виявлений в бою за Штепівку були удостоєні звання Героїв Радянського Союзу, їх імена зараз носять вулиці нашого села.

Також ми відвідали пам’ятник танк Т-34, який був встановлений 10. Листопада 1968 року на перехресті доріг Суми-Київ та Білопілля-Лебедин в ознаменування розгрому німців під Штепівкою. На меморіальній плиті викорчувано слова «Пісні про Штепівку» поета А. Безименського: «Стереть не сумеют любые года октябрьский тот бой величавый и песня про Штеповку будет всегда былиной геройства и славы».

Також учасники творчої групи поклали квіти до підніжжя меморіала Скорботної Матері у центрі Штепівки. На плитах меморіалу викарбувані прізвища 178 штепівчан, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної Війни. Та десятки імен воїнів, які полягли в боях за визволення Штепівки у 1941 та 1943 роках.

25.09.2015 р.

Загальношкільні батьківські збори

28.09.2015 р.

Благодійна солодка ярмарка

05.10.2015 р.

ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ!!!

14.10.2015 р.

СИЛА НЕСКОРЕНИХ

17.10.2015 р.

Концерт до Дня захисника України

Сільський будинок культури

05.11.2015р.

СВЯТО ОСЕНІ

…В жовтневі дні – давно так повелося –

                                                                                              До нас у гості завітала осінь…

 

         Такими словами розпочалося свято «До нас осінь завітала», яке відбулося 5 листопада в нашій школі. Готували і проводили його вчителі та учні 1 – 5-х класів. А запросили на свято адміністрацію школи, вчителів-предметників, батьків.

         У залі, прикрашеному осіннім листям, гості милувалися дитячими малюнками на тему «Фарби осені» і творчими роботами з природного матеріалу учнів . На окремому столі, застеленому вишитими рушниками, були представлені всі можливі «дари» осені: овочі, фрукти, зелень. 

         Протягом свята діти розповідали вірші про осінь, співали пісні, згадували прикмети осені, грали в народні ігри. 

         В кінці свята кожен учень отримав від Осені-господині смачне соковите яблуко.

 

9 листопада - День української писемності та мови

Пізнаймо в серці рідне слово

Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. Традиційно, до Дня української писемності та мови у школі було проведене свято"Слово наше рідне - слово українське". У ньому взяли участь учні 5-11 класів. Також  цього дня учні 9-11 класів та вчителі української мови та літератури Кайдаш В.Н. та Савенко Ю.О. написали Радіодиктант національної єдності.

 

Не говори: в нас мова солов'їна
Бо мова вище, ніж пташиний спів.
В її скарбниці – доля України,
Глибинна таємниця правіків.

 

 Зі святом Вас, шанувальники рідного слова!

 

 

13.11.2015 р.

Бал осені "МІС ЗОЛОТА ОСІНЬ"

Учні старших класів взяли активну участь у приготуванні та проведенні свята "МІС ЗОЛОТА ОСІНЬ". Участиці та гості свята отримали неабияке задоволення та позитивні емоції на цілий вечір. "МІС ЗОЛОТА ОСІНЬ" стала учениця 8 класу Чернушенко Надія. Усі учасниці отримали грамоти за призи.

19.11.2015 р.

Свято до Дня національної гідності та свободи

      Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. Яскравим виявом національно-патріотичних почуттів українців став національний Гімн України.

13 листопада 2014 року Президент Україні Петро Олексійович Порошенко підписав указ про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи.

19 листопада в нашій школі відбувся відкритий виховний захід присвячений Дню Гідності та Свободи, з метою вшанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина.

       На заході використовувалися кліпи та відеофрагменти про події часів революції Гідності. Учні з особливим трепетом в душі прониклися патріотизмом і бажанням стати гідними громадянами України! 

27.11.2015 р.

"В гостях у казки"

     Учні, які відвідують гурток "В гостях у казки" (керівник Міщенко В.І.) завітали до вихованців ДНЗ з інсценізацією казки "Рукавичка". Діти показали свої артистичні здібності, виявляли кмітливість, спостережливість. А винагородою для них стали гучні оплески  вихованців дитячого садка.

10.12.2015 р.

Турнір правознавців

"Юні знавці права"

В рамках Тижня права в закладі був проведений для учнів 9-11 класів турнір правознавців "Юні знавці права". Учні двох команд "Феміда" та "Захисники закону" з задоволенням виконували усі завдання конкурсів та показали свої глибокі знаня законів та прав людини. Перемогла команда "Феміда", усі учасники отримали нагороди та призи.

14.12.2015 р.

День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.

Учитель історії Троценко В.П. для всіх учнів закладу провів лекцію на тему "Чорнобиль - чорна пляма 20 ст."

24.12.2015 р.

Новорічне свято для учнів 1-6 класів

Вітаємо друзів, учнів, батьків,

Сміливих і чесних, усіх вчителів.

Хто з книгами дружить, багато читає,

Танцює, жартує і гарно співає.                          

                          Разом ми зустрінемо новорічний день,

Будем веселитись і співать пісень.

Круг ялинки ми підем,

Дзвінко пісню заведем.

І покажем, що зима –

Це хурделиця сама.

Напередодні Нового року, 24 грудня відбувся Новорічний ранок для учнів 1-6 класів. Ранок проходив у святково вбраній залі навчального закладу, посеред якої  милувала око головна окраса усіх новорічних свят — ялинка. 

Діти щиро кликали Діда Мороза та Снігуроньку і коли вони прийшли, продемонстрували всі свої вміння, за що і були нагородженні подарунками. Свято запам’яталося пригодами, цікавими розважальними конкурсами. 

 

Із великим задоволенням за цим дійством спостерігали батьки учнів, бабусі й дідусі, учні школи, вчителі.

 

 


25.12.2015 р.

Новорічне свято для 7-11 класів

 Новий рік ось уже стукає всім нам в двері, в сторіночки соціальних мереж, на біл-бордах і вітринах вулиць. Дійсно, це свято з давніх часів вважається найочікуванішим, найулюбленішим, його з нетерпінням і надією на чудо чекають всі - наївні і завжди юні дорослі, не по-дитячому серйозні малюки, і, звичайно ж, ми, старшокласники. 

 

25 грудня Новий рік зустріли старшокласники. Свято пройшло в атмосфері новорічних жартів, веселощів, танців. Новорічний вечір був проведений у формі гри «Хто зверху?». Протягом вечора змагалися команди Снігуроньки та Діда Мороза.  Запам’яталися такі концертні номери:  музична сценка «Я байкер» від учнів 10 класу, танець «Веселі котята», гумористична сценка «Примхлива дівчинка». Закінчилося свято щирими «Новорічними побажаннями» щастя, мира і любові.

 

29.12.2015 р.

Новорічний ранок для вихованців ДНЗ

З новорічний гарним святом вас вітаємо усі, ми бажаємо вам щиро щастя від душі. Діточкам вашим здоров’я, миру, сміху і добра. Зустрічаймо і вітаймо, йде весела дітвора.

В нас ялинка на гостинах,

всюди гомін, сміх завзятий.

Наш садочок зустрічає рік

Новий – найкраще свято.

 

Рік Новий крокує гордо,

Йде з дарунками до нас.

Тож ми хочемо сьогодні

Побажати в добрий час.

 

Щоб усі були здорові

І ніколи не хворіли,

Щоб були слухняні діти,

А батьки за них раділи.

 

Щоб добро було у хаті

Та лунав дитячий сміх,

Щоб усі були веселі

І щасливі цілий рік.

Діти та вихователі дуже ретельно готувалися до свята. Скільки гарних пісень виконали малюки, скільки танцювальних номерів продемонстрували, а вірші як розповідали! Кожне свято- як маленька вистава. Дякуємо за чудовий новорічний настрій та яскраві враження.

05.01.2016 р.

Наш друг та помічник комп`ютер

На зимових канікулах учні із задоволенням відвідували різноманітні гуртки та заходи. Так, Усенко Л.В., в рамках гуртка з інформатики провела вікторину на розгадування кросвордів під назвою "Знавці Word "

06.01.2016р.

Робота танцювального гурка "Веселка"

08.01.2016 р.

Різдвяний вертеп

Христос Рождається! Одна лиш фраза, але яка дивовижна сила, яке безмежжя почуттів, мрій і дум, яка глибина змісту і суті цього сокровенного Таїнства закладені в ній! Кожного разу, коли наближаються Різдвяні свята, наші серця сповнюються великою радістю, якимось особливим настроєм, передчуттям чогось бентежного, хвилюючого, таємничого.

19.02.2016 р.

День вшанування памяті

"Небесної сотні"

День Героїв Небесної сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні". Саме в ці дні, два роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку, передає.

20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя 111 активістів Майдану. Більшість людей загинули від куль снайперів, які влучали протестувальникам у голову, серце і шию. 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану.

Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали "Небесною сотнею", а під час прощання із загиблими лунала жалобна пісня

"Плине кача...", яка стала українським народним реквіємом.

 

15.02.2016 р. - 20.02.2016 р.

Тиждень математики

Відповідно до плану роботи школи, методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу з 15.02 по 20.02.16 р. в школі пройшов тиждень математики для учнів 5-11 класів. Мета проведення тижня: прищеплювати інтерес до математики, активізувати й стимулювати розумову й пізнавальну діяльність учнів, розвивати самостійність і творчість учнів, розширювати їх кругозір.  План проведення тижня обговорювався заздалегідь на засіданні МО. До плану включено різноманітні ігри, конкурси, пізнавальні заходи, конференції.

 

Кожний захід та фрагмент  тижня математики мав заключний  етап, де підводилися підсумки, проводилося нагородження, відзначалися найактивніші учасники конкурсів.

 

03.03.2016 р.

Свято 8 Березня

В цей день у закладі відбулося загальношкільне свято, присвячене Міжнародному Дню 8 Березня. на святі панувала весела та доброзичлива атмосфера. Діти показали свої таланти, привітали танцями та піснями своїх мам, бабусь, сестричок, учителів. Усі гості свята брали активну участь у конкурсах і отримали неабияке задоволення.

16.03.2016 р.

"В гостях у казки"

«Казка — не розвага, а засіб розумового й естетичного розвитку дітей.» В.О.Сухомлинський.

Робота гуртка «В гостях у казки». Інсценізація казки «Попелюшка». Учасники гуртка показали свої акторські здібності перед вихованцями дошкільного навчального закладу «Казка». Маленькі глядачі отримали купу позитивних емоцій та радісний настрій.

30.03.2016 р.

Навчання з цивільного захисту

В закладі проведено тренування з цивільного захисту. Було проведено евакуацію персоналу та учнів з приміщення школи на випадок пожежі.

04.04.2016 р.

Акція "ДЕНЬ ЗЕМЛІ"

Акція «День Землі»  - це цивільна ініціатива, вона відкрита для приєднання будь-яких людей, груп і організацій. Існують два основні періоди проведення Днів Землі: у березні (поблизу весняного рівнодення) і 22 квітня. Крім того, в даний час багато учасників та ініціативні групи планують і проводять низку заходів щодо Дня Землі поблизу моменту літнього сонцестояння, щоб максимально використовувати теплу погоду і вільний час людей.

Учні закладу висадили фруктові дерева на території.

 

«Нехай будуть лише мирні і радісні Дні Землі для нашого прекрасного космічного корабля - планети Земля, що летить і обертається посеред холодного космосу зі своїм настільки уразливим вантажем життя ...»

Генеральний секретар ООН У. Тан, 21 березня 1971 року.

 

22.04.2016 р.

ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

В рамках Дня цивільного захисту в закладі були проведені такі заходи:

- урочисла лінійка;

- проведення екстренної евакуації з приміщення закладу;

- конкурс-гра "Породож по казках та літературних творах" (5-6 кл.);

- урок основ здоров`я "Вогонь - друг, вогонь - ворог" (4 кл.);

- урок ЗВ "Практичні дії учнів у формуванні цивільного захисту школи при виникненні надзвичайних ситуацій" (10 кл.)

05.05.2016 р.

Свято "Прощавай, БУКВАРИКУ"

Неймовірно багато емоцій в учнів та батьків викликало свято у першому класі. Кожен першокласник отримав диплом про закінчення першої книги букварик. Учні з задоволенням виконували підготовлені номери та приймали активну участь у конкурсах, де були нагороджені та відзначені переможці.

09.05.2016 р.

Мітинг до Дня Перемоги та святковий концерт

Учні закладу та вихованці ДНЗ взяли активну участь у підготовці та проведенні мітинга та святкового концерту, присвяченого до Дня Перемоги.

18.05.2016 р.

День пам`яті жертв геноциду кримськотатарського народу

В закладі учні 9-11 класів переглянули художній фільм "Хайтарма", про департацію кримських татар

26.05.2016 р.

Випускний у 4 класі

Цікаве та емоційне свято підготувала класовод 4 класу Луценко В.М. Усі присутні були розчулені словами вітання та побажань від самих випускників, їх батьків та директора школи Кайдаш В.Н. Неабичкі емоції відчули батьки випускників, коли їх  дітям вручали дипломи. Радісне та водночас сумне видалося свято для учнів 4 класу. Це для них ще одна сходинка до знань та освіти, яку вони переступили достойно.

27.05.2016 р.

СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА

«Сьогоднішній день дійсно сповнений сонячного тепла, веселих посмішок друзів. І це не дивно, адже нам, учням, є, чому радіти. Уроки закінчилися і попереду тепле літечко, пора канікул. Це попереду. А сьогодні уся шкільна родина разом. Родина, яку об'єднує єдине,- любов і повага до школи. Дружба і злагода об'єднує усіх присутніх учнів, батьків, вчителів, і тих, хто завітав на свято порадіти разом з нами.» Так розпочалося свято Останнього дзвоника у нашому закладі. Хоча випускників всього двоє, святкова лінійка пройшла дуже радісно та емоційно. Випускники вітали учителів, батьків. Зі словами привітання звернулися до них: Кайдаш В.Н.- директор школи, Великодний О.М. – сільський голова а також перша вчителька – Міщенко В.І. та класний керівник – Савенко Ю. О.

 

25.06.2016 р.

День школи.

Зустріч випускників усіх років. Емоційний та насичений видався ранок у Штепівському НВК. Педагогічний та учнівський колективи підготували для гостей традиційний святковий концерт. Випускники та гості свята отримали неабияке задоволення.